+421 903 903 948

O nás

Služby

Referencie

Kontakt

 

ČO ZNAMENÁ "REALIZÁCIA ZÁHRADY"?

Úspech finálnej podoby záhrady závisí od mnohých faktorov, najdôležitejším faktorom však stále zostáva ten ľudský.  Nepodceňte ho. Predíďte sklamaniu a zbytočným výdavkom pri budovaní záhrady pokus-omyl a zverte ju do rúk odborníkov.

 

Realizácia záhrady pozostáva z nasledujúcich úkonov:

ZÁHRADNÝ TRÁVNIK

Svieži, mäkký a krásne zelený trávnik je ozdobou každej záhrady. Zvyčajne má v kompozícii najväčšie plošné zastúpenie a je jej zjednocujúcim prvkom, ktorý prepája obytný priestor s okolím.

TRÁVNIK ZA 1 DEŇ

TRÁVNIK ZA PÁR EUR

Najrýchlejší spôsob, ako mať dokonalý trávnik s okamžitým efektom sú trávne koberce. Ide o predpestovaný trávnik, ktorého pokládka je možná už počas jedného dňa. Je nenáročný a odolný voči burinám.

Najekonomickejším spôsobom založenia trávnika je výsev. U trávnikov zakladaných výsevom však treba počítať s intenzívnejšou starostlivosťou najmä v počiatočnom štádiu a vyššími nákladmi na chemické prípravky.

Nezabudnite, k starostlivosti o trávnik patrí pravidelné:

Pozrite si video: Ako položiť trávové koberce?

TRÁVNIKU PROSPEJE

JARNÉ PREVZDUŠNENIE

ZAVLAŽOVACÍ SYSTÉM

Krásna záhrada s udržiavaným zeleným trávnikom je pýchou každého majiteľa. Zvyšuje nielen hodnotu pozemku, ale predovšetkým poskytuje miesto na oddych.

 

Aby ste udržali trávnik a záhony v dobrej kondícii aj po odchode záhradného architekta a jeho realizačného tímu, musíte dbať najmä na pravidelný prísun vlahy počas celého roka.

Za optimálneho počasia sa odporúča záhradu zavlažovať v 7-dňových intervaloch, v prípade suchého leta aj každý deň, pričom priemerná denná dávka vody je 4 mm/2.  V závislosti od teploty sa mení nasledovne:

Vieme, ako ušetriť až 40 % výdavkov ročne

 

Prepočítali ste si niekedy ročné náklady na zavlažovanie? Zvážte, či sa pre takmer polovičnú úsporu nákladov neoplatí investovať do aického zavlažovacieho systému.

 

Automatický systém vďaka senzoru vlhkosti dávkuje vodu iba tam, kde je to potrebné a iba v takom množstve, aké je potrebné. V prípade daždivého počasia sa zavlažovanie aicky vypne, v období sucha zapne. Náklady ušetríte vďaka senzoru vlhkosti aj vďaka načasovaniu zálievky.

 

Aké sú výhody aického zavlažovania?

   ■  počítačom riadený systém

   ■  dažďový senzor

 

 

Kedy sa oplatí investovať do závlahové systému?

   ■  ak chcem z dlhodobého hľadiska ušetriť náklady

   ■  ak chcem zvýšiť hodnotu pozemku

   ■  ak nechcem byť otrokom vlastnej záhrady

Systém zvyčajne pracuje v nočných hodinách


z fyziologického hľadiska je pre rastliny nočná závlaha vhodnejšia, navyše pri nižších teplotách sa minimalizuje strata vody.

Ak ako zdroj vody použijete studňu, dajte pozor na jej výdatnosť, ktorá ovplyvňuje tlak vody v systéme. V takýchto prípadoch odporúčame inštaláciu zásobnej nádrže.

Systém je rozdelený na niekoľko nezávislých sekcií,

 

vďaka ktorým je možné prispôsobiť dĺžku a intenzitu zavlažovania konkrétnym podmienkam (slnečné/tienisté miesto, trávnik/kvetinový záhon).

ČO STE MOŽNO NEVEDELI O AUTOMATICKÝCH ZÁVLAHÁCH

SO ZÁVLAHOVÝM SYSTÉMOM

UŠETRÍTE HNEĎ 3-krát:

Cena jednotlivých komponentov závisí od viacerých faktorov vyplývajúcich zo zložitosti montáže, typu materiálu či spôsobu otvárania. V prípade záujmu o cenovú kalkuláciu, zašlite svoj dopyt na cenovú ponuku prostredníctvom nášho kontaktného formulára uvedeného nižšie.

KVALITNÉ DOPLNKY NIELEN DO ZÁHRADY

Máte otázky? Sme tu pre vás:

info@flor-art.sk

+421 903 903 948

Submitting Form...

The server encountered an error.

Form received.

FINANCOVANIE PROJEKTU