Kontakt

+421 903 903 948

O nás

Služby

Referencie

PARK PRI KOSTOLE

Cieľom návrhu bolo vytvoriť park pre všetky vekové kategórie, ktorý bude nadväzovať na plánovanú výstavbu polikliniky a bude poskytovať oddych nielen pre návštevníkov strediska, ale aj pre miestnych obyvateľov.

PÔVODNÝ STAV

NÁVRH REALIZÁCIE

Pri tvorbe vizuálu sme vychádzali zo symboliky a brali do úvahy významnú dominantu v bezprostrednej blízkosti, ktorou je katolícky kostol. Jeho pôdorys je v tvare hviezdy - čo je jeden zo základných kresťanských symbolov. Ďalšie dva v podobe srdca a kríža sme použili v pôdoryse parku.

 

Srdce tvorí centrálnu plochu, v jeho pravej časti sa nachádza plocha pre detské ihrisko z gumových rohoží. Dominantou plochy je solitér Acer platanoides 'Drummondii' s podsadbou krov Potentilla 'Red Ace'. Dynamiku zabezpečuje vodný prvok v podobe fontány, dlhý rabatový záhon a mobilná zeleň.

 

Mimo centrálnej plochy sú situované miesta s lavičkami pre starších návštevníkov, tak aby poskytovali výhľad na rabatový záhon a čerešňovú alej. Po celom areáli sú rovnomerne rozmiestnené lavičky a odpadkové koše, bezpečnosť zabezpečuje vhodné osvetlenie.

 

 

ĎALŠIE ŠTÚDIE

Máte otázky? Sme tu pre vás:

info@flor-art.sk

+421 903 903 948

Submitting Form...

The server encountered an error.

Form received.

FINANCOVANIE PROJEKTU